3- 12 yaş çocuklar için seçilmiş özel hikayelerin görsel materyaller kullanılarak, drama eğitmeni tarafından anlatılıp , canlandırılan , çocukların da hikayenin anlatımına dahil edildiği ve sonrasında dinlenilen hikayeyi duyusal malzeme ve oyuncaklarla kurgulayabildikleri, duyusal oyun ve hikaye anlatımıdır. Okunulan kitaplar , dinlenilen masallar, hayat kazanır, boyut kazanır ,bir oyuncağa dönüşür… Oyunun bir parçası olur ve asla unutulmaz !

Atölyemizin ilk bölümü İngilizce olup, çocukların İngilizce ile tanışmaları sağlanır. Hikaye kahramanları, hikayenin gerçekleştiği mekan, hikayede konu olan her türlü materyal çocuklara görsel ve dokunsal olarak tanıtılır ve drama teknikleri kullanılarak hikaye anlatılır. Hikayenin konusuna ilişkin, müzik , video , worksheet çalışmaları yapılır. Öğrencilerimiz, hem işitsel, görsel, sezgisel, duyuşsal yönden beslenir, hem de aktif olarak İngilizce edinirler.

İkinci bölüm ise ‘Sonseray Şıkrak Bez Bebek Atölyesi®’ ile Türkçe gerçekleştirilir. Bu aşamada öğrencilerimiz artık her yönüyle tanıdıkarı hikayenin kahramanına kendi elleriyle hayat verir. Çocuklar yaratıcılıklarını geliştirirken , odaklanma , büyük/ küçük kas becerileri geliştirme , tasarım yapma ve grup çalışmasını öğrenirler. Üretken olmanın keyfiyle kendi oyuncaklarıyla oynamanın ve sosyalleşmenin tadını çıkarırlar.

Sensory Story Time For Kids programımız 12 Modülden oluşmaktadır. Her hafta bir modül bir hikaye şeklinde gerçekleştirilir. Hafta içi ve hafta sonu program alternatiflerimiz vardır. Her modül 120 dakikadır. Gruplarımız 10 kişiyle sınırlıdır