ALL English for Kids TwinBilim ve Robotik Atölyesi yeni katılımcılarını bekliyor!


ALL English for Kids TwinBilim ve Robotik Atölyesi Program kayıtları başladı!

ALL English TwinBilim ve Robotik Atölyesi 6 -13 yaş arası katılımcılarını ağırlayacak olup toplamda 25 hafta boyunca her Cumartesi günü 16:00-17:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Bilimi Keşif Seti ile , Devre, Renklerle Kodlama, Komut Akışı ve Elektronik Sensör kullanımı gibi birçok başlıktan oluşan atölyemizde, katılımcılarımız beraber oyunlar tasarlayıp yine beraber bu oyunlarla oynayacaklar. Algılarının en açık olduğu ve becerilerini en hızlı geliştirebildikleri dönemde olan çocuklarımız, okuma yazma bilmeseler dahi TwinBilim ve Robotik Atölye’mizde kullanılan görsel kodlama programlarıyla kodlamaya verimli bir başlangıç yaparak bilgiyi en rahat alabildikleri bu dönemde güçlü bir temele sahip olacaklardır.

25 hafta boyunca her Cumartesi gerçekleşecek olan programın birinci gününde katılımcılarımız Genel Tanımlar ve Modüllerle, tanışıp hızlı bir başlangıç yapacaktır. Katılımcılarımız dönemin ikinci gününde gerçekleştirilecek olan Robotik kodlama gününde ise eğitimi verilen program üzerinden kodlama yaparak robotları harekete geçirebilecek, programın ilk ayının sonunda ise eğitimi verilen programlar üzerinden kodlama yaparak kendi oyunlarını kodlayabilecek donanıma sahip olacaklar.

ALL English TwinBilim ve Robotik Atölyesi’nin temel amacı katılımcılarımıza basit kodlama uygulamaları geliştirmelerinde yardımcı olacak temel bilgi aktarımını sağlamak, kodlamanın zor olmadığını aksine kodlamaya ait ögelerin eğlenceli ve hayatın her alanında karşımıza çıkabilecek kavramlar olduğunu anlatmak, katılımcılarımızı temel kodlama kavramlarıyla eğlenceli bir şekilde tanıştırmak ve katılımcılarımıza güçlü bir kodlama temeli kazandırarak kendilerini geliştirebilme şansı tanımaktır. Çocuklarınızın geleceğe hazır olması için kodlama kavramlarından, mantığından ve tekniklerinden uzak kalmaması son derece önemli bir konu olduğundan amacımız katılımcılarımıza teknolojinin esiri olmadan teknolojinin nimetlerinden nasıl faydalanacağımızı göstermek olacaktır.

TwinBilim Ve Robotik atölyemiz tamamiyle İngilizcedir. Öğrencilerimiz bir taraftan hiç fark etmeden İngilizce pratiği yapıp, akıcı İnglizce konuşma becerisi edinirken, diğer taraftan bilimin ve yaratıcılığın tadını çıkarır. Twin Bilim ve Robotik atölyesi eğitmenimiz Elektik – Elektronik Mühendisliği mezunu olup , akıcı İngilizce konuşmaktadır.

Bilim İngilizcesiz , İngilizce Bilimsiz olmaz!