ALL English yetişkinler için Fransızca Programımızda Gramer edinimin yanısıra, Fransızca konuşma becerisine önem vermekteyiz. Konuşamadığımızın dili biliyoruz diyemeyeceğimiz için, dil öğretimi bir kitaba bir sınıfa veya yalnızca öğretmenle konuşabilme ile sınırlı olmamalıdır.

Fransızca okulumuzda en yoğun konuşulan 2. dildir. Bu yüzden Programa dahil olan öğrencilerimiz sıklıkla bu dile maruz kalırlar ve öğrenmeleri hızlı gerçekleşir. Öğretmenler öğrencileriyle her ortamdaFransızca iletişim kurar. Bu süreç katılımcılarımıza dili kullanma özgüveni kazandırır , öğrenimi hızlandırır.

Bir dile maruz kalma süresi, dili öğrenme süresiyle direkt bağlantılıdır. Ne kadar maruziyet ve kullanım zorunluluğu oluşursa süreç o kadar kısalır.

ALL English’ in bütün personel ve öğretmenleri dil öğrenmeyi – öğretmeyi  sever ve severek konuşur. Sevilen bir konunun öğretilmesi de doğal olarak sevgidolu ve eğlenceli olur. Öğrenci öğrenme kaygısından uzaklaşır ve dil edinimi farkedilmeden gerçekleşir.

Dil öğrenmek bir ders ve ödevler silsilesi değil, eğlenceli , keyif veren, stressi azaltan bir sosyal etkinliktir. Farklı kişilerle , farklı kültürlerle , farklı fikirlerle tanışmanın başlangıcıdır.

ALL English yetişkin Fransızca Programı; Haftaiçi hergün saat 18:00 den sonra gerçekleşmektedir. Talep edildiği taktirde farklı uygun saatlerde program oluşturulabilir.